آرشیو اخبار

 • 1397 دی 08

  شرکت پارسا پلیمر شریف تنها برنده جایزه صنعت ساز دکتر شیخ زین الدین

  شرکت پارسا پلیمر شریف تنها برنده جایزه صنعت ساز دکتر شیخ زین الدین و رتبه دوم شرکت های فن آور رشد یافته کشور در جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی

  جزئیات بیشتر
 • 1397 آذر 07

  پارساپلیمر شریف برگزیده بخش شرکت های صنعتی در سیزدهمین دوره برترین شرکت های فناوری نانو

  سیزدهمین دوره برترین‌های فناوری نانو از بین ۳۷ شرکت از شرکت‌هایی که توانستند بالاترین امتیاز را در شاخص‌های معین شده کسب کنند تقدیر کرد.  در این رتبه‌بندی از سه شرکت فناور، سه شرکت صنعتی و هفت شرکت صادراتی تقدیر شد. پس از بررسی اسناد و مدارک ارسالی از شرکت‌ها، برترین شرکت‌های صنعتی شرکت پارسا پلیمر شریف، تولیدی گرانیتی بهسرام و شاهین سازه فجر‌ بودند که در ششمین مجمع اقتصاد فناوری نانو تقدیر شدند. از بین ۲۰ شرکت‌کننده در سطح شرکت‌های فناور سیزدهمین دوره، از شرکت‌های آرتاش کامپوزیت، گسترش فناوری خوارزمی و نانوتارپاک به عنوان برترین‌ها تقدیر شد.

  جزئیات بیشتر
 • 1397 آذر 05

  اهدای جایزه کنفرانس ISPST توسط شرکت پارسا پلیمر شریف

  روز پنج شنبه اول آذر 97 و آخرین روز برگزاری کنفرانس پلیمر ISPST جایزه شرکت پارساپلیمر شریف به برگزیده این دوره از کنفرانس اهدا شد.  

  جزئیات بیشتر
 • 1397 آبان 27

  حضور پارساپلیمر شریف در دوازدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست

  حضور پارساپلیمر شریف در دوازدهمین دوره نمایشگاه ایران پلاست

  جزئیات بیشتر
 • 1397 آبان 27

  جایزه پارسا پلیمر شریف در سیزدهمین سمینار بین­ المللی علوم و تکنولوژی پلیمر (ISPST 2018)، آبان ۹۷

  سیزدهمین سمینار بین المللی علوم و تکنولوژی پلیمر از 29 آبان تا اول آذر در دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد. در این مراسم دستاوردهای دو سال گذشته دانشمندان، استادان و دانشجویان در زمینه‌های مختلف پلیمری معرفی شده و به برگزیده کنفرانس جایزه پارساپلیمر شریف اهدا خواهد شد.

  جزئیات بیشتر
 • 1396 بهمن 16

  حضور شرکت پارسا پلیمر شریف در سومین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاند

  سومین کنفرانس بین المللی مستربچ و کامپاندهای پلیمری 16 و 17 بهمن ماه در تهران برگزار می شود. محورهای این کنفرانس به این شرح می باشند: چشم انداز صنعت مستربچ و کامپاند و چالش های پیش رو روند جهانی و منطقه ای عرضه و تقاضای مستربچ و کامپاندهای پلیمری مواد اولیه و افزودنی های صنعت مستربچ و کامپاندهای پلیمری تازه های مستربچ و کامپاندهای پلیمری – معرفی محصولات جدید تازه های فن آوری، ماشین آلات و سیستم های کنترلی تولید مستربچ و کامپاندهای پلیمری ارائه آخرین دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه کامپاندینگ بازیافت و محیط زیست واحد تحقیق و توسعه شرکت پارسا پلیمر شریف نیز سه مقاله با این موضوعات در این کنفرانس ارائه خواهد کرد: فن آوری کند سوز سازی در پلی الفین های مورد مصرف در صنعت ساختمان ارتباط میان پدیده خراش و خواص مکانیکی در آمیزه های پلی الفینی مورد مصرف صنعت خودرو روند جهانی آمیزه های زیست تخریب پذیر و وضعیت آن در ایران

  جزئیات بیشتر
 • 1396 دی 30

  کمپین پاکسازی محوطه درختان کهنسال

  پلاستیک ها در زندگی مدرن و روزمره ما نقش بسزایی دارند. به همین علت از آنها در صنایع مختلف از قبیل خودرو، لوازم خانگی، بسته بندی، برق، لوازم آشپزخانه، اسباب بازی، مصالح ساختمانی و غیره استفاده می شود. این همه گستردگی در صنایع مختلف از ویژگی های منحصر بفرد صنعت پلاستیک است. اما در کنار تمامی این کاربردها، بی توجهی به زباله های پلاستیکی و عدم بازیافت صحیح آنها، مخاطرات جبران ناپذیری برای محیط زیست در پی دارد. روزانه در کوچه و خیابان شاهد زباله های پلاستیکی رها شده در دامان طبیعت هستیم. "روز هوای پاک" بهانه ای شد برای راه اندازی "کمپین پاکسازی محوطه درختان کهنسال" توسط شرکت پارسا پلیمر شریف. تک تک ما نقش بسزایی در حفط محیط زیست داریم و بر همین اصل در روز جمعه 29 دیماه، از ساعت 9:30 صبح، پاکسازی محوطه درختان کهنسال در محدوده یکی از ساختمان های شرکت پارسا پلیمر شریف واقع در قلعه حسنخان انجام شد. در این روز تعدادی از اعضاء خانواده بزرگ پارسا پلیمر شریف گرد هم آمدند تا در پاکسازی طبیعت سهیم باشند. امید است با ترویج فرهنگ "در حفظ محیط زیست کوشا باشیم" محیط زیستی پاک را به آیندگان خود هدیه نماییم.

  جزئیات بیشتر
 • 1396 دی 06

  شرکت پارسا پلیمر شریف به عنوان شرکت برتر در پارک علم و فناوری دانشگاه صنعتی شریف معرفی شد

  روز گذشته با حضور معاون پژوهشی و فناوری وزارت نفت مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد. در این مراسم از پژوهشگران، مولفین، دانشمندان، طرح ها و واحدهای پژوهشی برتر دانشگاه صنعتی شریف تقدیر و تجلیل بعمل آمد و لوح تقدیر و تجلیل از شرکت پارسا پلیمر شریف به عنوان شرکت برگزیده مستقر در پارک علم و فناوری دانشگاه به سعید زکایی، مدیرعامل شرکت اهدا شد.

  جزئیات بیشتر
 • 1396 آبان 18

  ارائه آخرین دستاوردهای پارسا پلیمر شریف در نخستین همایش بین المللی تولیدات یکبار مصرف و فوم

  این همایش برای نخستین بار به همت انجمن تولیدکنندگان ظروف یکبار مصرف کشور در تاریخ 9 و 10 آبان ماه امسال برگزار شد. محور اصلی این همایش معرفی محصولات دوستدار محیط زیست، بررسی بازار آن‌ها در صنعت بسته‌بندی، ارائۀ آخرین دستاوردهای شرکت‌های داخلی و خارجی در حوزۀ بیوپلاستیک‌ها، و شفاف‌سازی مفاهیم زیست تخریب پذیری بود. در بخش دیگری از این همایش مهم‌ترین چالش‌های صنعت بسته‌بندی کشور در حوزۀ بیوپلاستیک‌ها (پلاستیک‌های با منشا زیستی و پلاستیک‌های زیست تخریب پذیر) و بررسی جایگاه ایران به عنوان قطب صادرات این تولیدات در منطقه به بحث و تبادل نظر متخصصین این حوزه رسید. شرکت پارسا پلیمر شریف نیز به‌عنوان یکی از ارکان اصلی در حوزۀ تولید محصولات دوستدار محیط زیست، آخرین دستاوردهای خود را در این همایش ارئه کرد. مهندس امیر قاسمی، رئیس واحد بیوپلاستیک‌ها، در این همایش ضمن معرفی آمیزه های نشاسته ی ترمو پلاستیک در صنعت بسته بندی، دستاوردهای این شرکت را در حوزۀ تولید آمیزه‌های دوستدار محیط زیست و محصولات نهایی آن‌ها در سه حوزۀ فیلم، تزریق، و ترموفرمینگ ارائه کرد.

  جزئیات بیشتر
 • 1396 مهر 17

  شرکت پارسا پلیمر شریف، شرکت فناور برگزیده در دوازدهمین جشنواره فناوری نانو

  برترین های فناوری نانو با حضور سید محمد نوابی معاون وزیر صنعت, محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و دکتر سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در دهمین دوره نمایشگاه و جشنواره نانو معرفی شدند. این جشنواره شرکت‌هایی که فعالیت قابل توجهی در عرصه‌ی تولید، فروش و صادرات محصولات با فناوری نانو را دارند ارزیابی و رتبه بندی می‌کند. با توجه به رصد بازار محصولات نانویی شرکت‌های فعال در این زمینه در سال 95 توانستند بازاری با حجم 7 هزار میلیارد ریال را به خود اختصاص دهند که از این میان شرکت‌های برگزیده در بخش شرکت‌های فناور شامل رتبه اول شرکت پارسا پلیمر شریف و رتبه دوم اکسیر نانو سینا و رتبه سوم آرتاش کامپوزیت بودند.

  جزئیات بیشتر
 • 1396 شهریور 12

  آغاز به کار رسمی مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)

  مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی (Industrialization Center for Applied Nanotechnology) یا ICAN با حضور و مشارکت شرکت پارسا پلیمر شریف و ۵ شرکت دانش‌بنیان دیگر در زمینه فناوری نانو در آغاز شهریورماه ۱۳۹۶ رسماً فعالیت خود را آغاز کرده است. این مرکز با تمرکز بر ۶ پلتفرم فناوری نانوکامپوزیت پلیمری، نانوپوشش‌های سخت، نانوکاویتاسیون، نانوالیاف، پلاسمای سرد و نانومواد آماده ارائه حمایت‌های مادی و معنوی خود به پژوهشگران علاقه‌مند در این حوزه‌ها است. ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف توسعه اقتصاد مبتنی بر فناوری نانو، مطابق با برنامه ده ساله دوم خود (چشم‌انداز ۱۴۰۴)، اقدام به راه‌اندازی مرکز صنعتی‌سازی نانوفناوری کاربردی با حضور تجهیزات و ماشین‌آلات نیمه‌صنعتی از شش پلتفرم حوزه فناوری نانو کرده است. ICAN در فضایی بالغ بر ۱۰۰۰ مترمربع و با حضور و مشارکت ۶ شرکت دانش‌بنیان صاحب پلتفرم فناوری (شامل پارسا پلیمر شریف) برای دستیابی به مفاهیم نیمه‌صنعتی و صنعتی فناوری نانو از ایده و نمونه‌های اولیه، راه‌اندازی شده است. در حال حاضر ICAN خدمات خود را متمرکز بر پلتفرم فناوری‌های زیر کرده است: نانوپوشش‌های سخت نانوکامپوزیت پلیمری نانوکاویتاسیون نانوالیاف پلاسمای سرد نانومواد این مرکز به دنبال ایجاد مسیرهایی برای فعالیت محققان و دانشگاهیان علاقه‌مند است تا ضمن بهره‌مندی از تجهیزات و ماشین‌آلات مرکز برای انجام یا مشارکت در پروژه‌های کاربردی، از تسهیلات مرکز در قالب حمایت‌های مادی و معنوی برخوردار شوند. این حوزه‌ها به شرح زیر هستند: ۱- ارائه خدمات ساخت و تولید با تجهیزات آزمایشگاهی و نیمه‌صنعتی ۲-  ایجاد بستر مناسب توسعه فناوری و توسعه کاربرد در قالب پایان‌نامه‌های صنعتی ۳-  ایجاد فرصت مشارکت در طرح‌های نشئت‌گرفته از تقاضا یا چالش‌های صنعتی ICAN فعالیت خود را به‌صورت رسمی از ابتدای شهریورماه امسال در سایت فناوری نانو مجتمع تحقیقاتی عصر انقلاب آغاز نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر از طرق زیر اقدام کنید: ایمیل:  ICAN@nano.ir تلفن: 56277152-021 ، 56277146-021 و 56277183-021

  جزئیات بیشتر
 • 1396 خرداد 01

  حضور در نمایشگاه Chinaplas 2017

  پارسا پلیمر شریف در 31 امین دوره از نمایشگاه Chainaplas به ارائه جدیدترین دستاوردهایش پرداخت. محصولات دوستدار محیط زیست این شرکت، همچنین آمیزههایی که برای صنایع ساختمان، لوله، نساجی و لوازم خانگی در این نمایشگاه عرضه شده بود مورد استقبال مخاطبین قرار گرفتند. پارسا پلیمر شریف با حضور در رخدادهای صنعت پلاستیک سعی بر آن دارد به نمایندگی از ایران، نقش موثرتری در جامعۀ جهانی ایفا نماید و دستاوردهایش را در بازارهای گسترده تری به مخاطبینش معرفی کند.  

  جزئیات بیشتر
 • 1395 اسفند 04

  افتتاحیه رسمی سایت تولید کاسپین

  افتتاحیه رسمی سایت تولید کاسپین پس از سابقه 10 ساله شرکت پارسا پلیمر شریف در عرصه صنعت اکنون واحد تولیدی جدید این شرکت با ظرفیت 20000 تن در سال به همت کارکنان سخت کوش وتوانمند مورخ 5 اسفند ماه سال جاری همزمان با روز مهندس افتتاح می شود. این همزمانی را به فال نیک گرفته و برای تمامی مهندسین فعال در عرصه های مختلف صنعت از جمله صنایع پلاستیک ،خودرو سازی ،لوله سازی و ... تبریک عرض می نمائیم. امید است با یاری مهندسین توانمند این مرز و بوم تولید داخلی رونقی روز افزون داشته باشد. مرکز نوآوری و فناوری پارسا پلیمر شریف نیز (با نام اختصاری نوفا) یک مرکز تحقیقات صنعتی است که با هدف پاسخگویی به نیازهای تحقیقاتی شرکت پارسا پلیمر شریف، و تکمیل زنجیره تولید علم تا صنعت، از طریق ارتقاء سطح فناوری، تأسیس شده است. این مرکز نتایج تحقیقات پایه دانشگاهی را به صورت وروردی دریافت نموده و به شکل فناوری قابل استفاده در صنعت، و محصولات نوآورانه همگام با روند جهانی ارائه می‌نماید. به علاوه این مرکز می‌تواند تبدیل به یک قطب علمی برای ارائه خدمات مشاوره‌ای، آزمایشگاهی و فناورانه به مشتریان پارسا پلیمر، پژوهشگران مستقل و شرکت‌های دانش‌بنیان نوپا خدمت رسانی کند. پس از اجرایی شدن طرح توسعه‌ی شرکت و انتقال واحد تولید به شهر صنعتی کاسپین، مکان قبلی کارخانه واقع در شهر قدس جهت استقرار مرکز نوفا آماده‌سازی و تجهیز شد. حضور یک تیم پژوهشی متخصص و توانمند تحت هدایت مدیریت تحقیق و توسعه‌ی شرکت، و نیز وجود تجهیزاتی چون اکسترودر آمیزه‌سازی آزمایشگاهی، دستگاه قالبگیری تزریقی و نیز یک واحد آزمایشگاهی مجهز، فرصت یگانه‌ای را فراهم آورده است تا بتوانیم تأسیس یک مرکز تحقیقات صنعتی حرفه‌ای را در کشور جشن بگیریم.

  جزئیات بیشتر
 • 1395 دی 06

  حضور شرکت پارسا پلیمر شریف با محصولات نوآورانه در بیست و سومین نمایشگاه صنعت چاپ و بسته بندی

  پارسا پلیمر شریف مفتخر است که توانسته با معرفی محصولات دستهParsaBio که پلاستیک های تجزیه پذیر هستند، ضمن کاهش وابستگی صنعت بسته بندی به مواد پایه نفتی سرعت تجزیه پذیری آنها را در طبیعت بالا ببرد. از سوی دیگر بحران آب موجب شده است تا گسترش کشت گلخانه ای اهمیت روزافزونی بیابد، که یکی از مهم ترین ابزارها در این زمینه، ساخت گلخانه با فیلم های پلی اتیلنی ویژه گلخانه است. پارسا پلیمر شریف با ارائه مستربچ هایی با فرمولاسیون ویژه، عمر و عملکرد این فیلم ها را به طرز قابل توجهی بهبود بخشیده است.

  جزئیات بیشتر
 • 1395 آذر 28

  سعید زکایی مدیر عامل شرکت پارساپلیمر شریف که از اعضای هیات همراه آقای ظریف در این سفر بوده اند در مورد این سفر می گوید

  معمولا سفرهاي وزارت خارجه معطوف مسائل سياسي بوده است و بحث اقتصاد أُوليت چندم است درحالي كه بسياري از كشورها، حركات و موضع گيري هاي سياسيشان به شدت در جهت منافع اقتصادي است. في المثال حضور نخست وزير نروژ در كشورمان كه فعاليتهاي بازاريابي ايشان بازخورد زيادي داشت و همچنين تماس چند باره سفارت كره به شركت ما براي بازاريابي براي شركتهاي جديدشان نمونه عملياتي از اين حركتهاست كه دربرابر موضع گيري كلان سياسيت هاي وابسته به اقتصادشان نمود كامل اين حركت است. خوشبختانه در سالها اخير تعامل اطاق بازرگاني با وزارت خارجه جهت همراهي در برنامه هاي سياسي با هدف اقتصادي بيشتر شده است. اما در اين حركت نيز اغلب اهداف بازرگاني و در بهترين شرايط صادرات اقلام محدودي از جمله پسته و فرش و ... محقق مي شود. پيرو پيگيري هاي صورت گرفته و با كمك ستاد توسعه فناوري نانو، اولين بار هياتي از بخش نانو و بيوتكنولوژي به شكل رسمي با اين تيم سياسي اقتصادي همراهي نمود تا سرآغاز تعاملات جدي تَر در حوزه هاي فناوري نو باشد. كشورمان را نبايد فقط به عنوان صادركننده مواد خام يا محصولات سنتي به جهان بشناسيم بلكه قابليتهاي فناورانه جدي نيز براي تعامل با جهان وجود دارد. حضور ٢ شركت در صنعت پليمر در حوزه نانوتكنولوژي، كه با استقبال جدي دكتر ظريف همراه بود نؤيد تغيير رويكرد كشور و انشاله توسعه صادرات محصولات در اين حوزه ها باشد.

  جزئیات بیشتر
 • 1395 مرداد 31

  دستاوردهای شرکت پارسا پلیمر شریف در صنعت خودرو

  پارسا پلیمر شریف، به عنوان نخستین شرکت دانش‌بنیان ایران، همواره تمرکز ویژه‌ای بر توسعه‌ی راهکارهای نوآورانه در ارائه‌ی محصولات بر پایه‌ی پلاستیک‌های گرمانرم و به ویژه پلی‌پروپیلن برای صنعت خودرو داشته است و تولیدکنندگان قطعات خودرو از داشبورد و رودری تا تزئینات خارجی و قطعات مجاور موتور همواره این شرکت را شریکی مطمئن برای خود یافته‌اند. محصولات پارسا پلیمر شریف علاوه بر ایجاد عملکرد مناسب در حد استانداردهای جهانی، مزیت افزایش بهره‌وری از طریق کاهش قیمت مواد و انرژی را نیز برای مصرف‌کننده به همراه دارد. تعامل و همکاری چندین ساله با خودروسازان موجب شکل‌گیری درک ویژه‌ای از نیازهای صنعت خودرو در مجموعه‌ی پارسا پلیمر شریف شده که به طرح‌های تحقیق و توسعه برای ارائه‌ی محصولات جدید جهت‌دهی کرده است. چهار گروه اصلی محصولات شرکت پارسا پلیمر شریف برای صنعت خودرو: ParsaFlex گروه آمیزه‌های خودرنگ پایه‌ پلی‌پروپیلن با ضربه‌پذیری بالا و ویژگی‌های منحصر به فرد از قبیل مقاومت به خراش بالا ParsaFill کامپوزیت‌های پایه پلی‌پروپیلنی تقویت شده با فیلرهای معدنی یا الیاف شیشه با استحکام بالا و انقباض کم ParsaAlloy گروه آلیا‌ژ‌های پیشرفته‌ی پلیمری با خواص مکانیکی و ضربه‌پذیری بی‌نظیر و کیفیت سطحی عالی ParsaNano نانوکامپوزیت‌های پلی‌اولفینی با خواص فیزیکی و مکانیکی بالا با استعداد جایگزینی پلیمرهای مهندسی     مقایسه نتایج آزمون خراش روی نمونه‌های تهیه شده از یک آمیزه‌ی متداول (سمت راست) و یک آمیزه‌ی مقاوم در برابر خش و خراش پارسا پلیمر شریف (سمت چپ) کیفیت سطحی با استانداردهای جهانی کیفیت ظاهری قطعات نخستین و تأثیرگذارترین عامل در شکل‌گیری نظر مشتری در مورد کیفیت ساخت خودرو است. به همین دلیل رویکرد پارسا پلیمر شریف ارائه‌ی آمیزه‌هایی بوده است که حد بالایی از این کیفیت را برآورده کند. ارائه‌ی آمیزه‌های خودرنگ مقاوم در برابر خش و خراش در کنار ایجاد پنجره‌ی فرآیندی گسترده برای رسیدن به الزامات زیبایی‌شناختی (عدم وجود براقیت سطحی و غیریکنواختی‌های رنگی) در راستای همین هدف تعریف می‌شود.    

  جزئیات بیشتر
12